גופים אקדמיים

דרייב פועלת באקדמיה במספר גופים משמעותיים כמו הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, וינגייט, סמינר הקיבוצים, בית ברל ועוד. הסדנאות מותאמות לסטודנטים גם מתחום ההוראה, כשדגש רב ניתן על החיבור בין האקדמיה לשדה/לשטח. במהלך התכנית מתנסים הסטודנטים בסיטואציות שונות שמטרתן לתת כלים מעשיים להתמודדות עם מצבי לחץ, קושי ומשבר.

שתי תכניות מרכזיות:

1. לסטודנטים המצטיינים (כיצד לשמור על הישגיהם לאורך זמן, כיצד לא לנטוש את תחום ההתמחות על אף האלטרנטיבות הרבות והמפתות, ופיתוח המיומנויות הרכות שנמצאו חסרות). 2. לסטודנטים "אדישים" מתקשים שיש להם פוטנציאל נשירה גבוה – סיוע בחיזוק החוסן ויכולתם להמשיך עד הסוף.

מטרת התכניות - מתן כלים מעשיים לסטודנטים מתחום ההוראה והכשרתם באופן ייחודי לקראת מצוינות בהוראה ומנהיגות חינוכית. תרומת התוכנית בפיתוח ויצירת מחוללי שינוי כמובילים עתידיים בתוך בתי הספר, ומניעת מעברם לתחומים אחרים בעקבות הקושי או האתגר שלעיתים מקשה.

שתי התוכנית פותחו במהלך שלוש השנים האחרונות בזכות פידבקים מצוינים שהגיעו ממערכת החינוך ומערכת הביטחון. לתוכנית מינימום של 30 שעות ועד 180 שעות (תוכנית ליווי תלת-שנתית). נכון להיום שלוש אוניברסיטאות חוקרות את שיטת דרייב, פעילותה והשפעתה. (אונ' ת"א, אונ' חיפה והבינתחומי).