מערכת החינוך – צוותי הוראה

שיטת דרייב פועלת בעשור האחרון בהצלחה רבה בזירות המשמעותיות של החברה הישראלית - במגזר העסקי, הממשלתי, הביטחוני, והאקדמי. לב הפעילות בתחום החינוך. בשנים האחרונות ובעקבות צורך שעלה מהשטח בתחום הלמידה המשמעותית, הגמישות הפדגוגית, החתירה למצוינות ומניעת הנשר, פיתחנו בדרייב תכניות לאומיות ייחודיות לצוותי הוראה.

המטרה: העצמה ופיתוח מקצועי של  מורים מובילי שינוי.

סדנאות דרייב מוכרות לגמול השתלמות. לתכניות מינימום של 30 שעות ועד 180 שעות (תכנית ליווי תלת שנתית). התכניות רשומות במאגר התכניות במסלול הירוק של משרד החינוך (מספר 964). בפיתוח המקצועי ניתן דגש על חיזוק החוסן, הגברת/שמירת המוטיבציה, שדרוג המיומנויות הרכות - תקשורת וגישה במטרה למקסם את הפוטנציאל, למנוע שחיקה ולהגביר אפקטיביות ומשמעות בתפקיד והוא מהווה חדשנות פדגוגית הכוללת ליווי, יישום והטמעת כלים ומיומנויות להוראה המותאמת למאה ה- 21.

היתרונות הבולטים של שיטת דרייב לפיתוח מקצועי, זו היכולת לקחת את אותם כלים, עקרונות ומיומנויות לשיפור התקשורת, העצמה, לחיזוק החוסן וליצירת תרבות של מצוינות והטמעתה באופן חוויתי וזכיר, במטרה שאותם משתתפים יוכלו לממש את הפוטנציאל האישי והארגוני שלהם ושל סביבתם. פעילות דרייב מביאה לחיזוק גאוות היחידה, האחווה, האמפתיה וההובלה, בדומה לנהוג ביחידות העילית עם מנהיגות מייצרת הבדל המשדרגת ומשפיעה על הארגון/הכיתה/התפקוד האישי והמקצועי. הכלים נשארים לאורך זמן ובעלי ערך בפרט ביכולת לשלוף אותם ברגע האמת.

שלוש תכניות עיקריות לפיתוח מקצועי בשיטת דרייב:

1. מאירי דרך - תכנית ליישום והטמעת כלים ומיומנויות להוראה המותאמת למאה ה-21. בהכשרה מושם דגש על חיזוק החוסן, הגברת המוטיבציה ושיפור המיומנויות הרכות לרבות התקשורת והגישה, במטרה למקסם את הפוטנציאל, למנוע שחיקה ולהגביר אפקטיביות, פרודוקטיביות והדגשת המשמעות בתפקידם.

2. רצים ביחד - תכנית אמיצה המשלבת אתגר ריצה כאנלוגיה מעשית להתמודדות עם קושי וחיזוק הביחד! הגישה חדשנית ומעניקה גם כלים ומיומנויות למורים מובילים לשיפור הישגיהם שלהם ושל תלמידיהם, בפרט בכל הקשור להצלחה בהשגת מטרות מאתגרות, מניעת נשר ובחיזוק ושימור המוטיבציה לאורך זמן.

3. מנהיגות חינוכית - "עושים מכפתור חליפה" תכנית המשך לקבוצת איכות מובילה של מנטורים/מורים במטרה שיקבלו את מיטב הכלים לרתימה והובלה לקבוצות מנהיגות של תלמידים או מורים (בבית הספר) בסיום התכנית המשתתפים יוזמים ומיישמים פרויקטים חינוכיים, ערכיים ומקוריים עם מטרות מוגדרות ומותאמות לצרכי בית הספר והקהילה, משלב הרעיון ועד ליישום.