מערכת החינוך – תלמידים

לב פעילותה של דרייב החל וממשיך מול תלמידים ובני נוער במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. דרייב פועלת בתוך בתי הספר ומחוצה להם בסדנאות, ימי פעילות והרצאות, לטובת מימוש הפוטנציאל המרבי של הצעירים וסביבתם. סדנאות דרייב מותאמות בעיקר לתלמידים בכיתות ט'-יב' . הפעילות מתקיימת על כל הרצף, כולל התאמת הפעילות לקצוות - גם למתקשים וגם למצטיינים.

אופי הסדנאות: הסדנאות מועברות תוך התחשבות בסגנונות הלמידה השונים, כך שגם בקבוצה מגוונת ומאתגרת, ניתן מענה לכל הטייפים. הסדנאות מועברות בדרך חדשנית, דינמית וחווייתית, המשלבת הפעלות, הומור, מצגות וסרטונים לצד תרגול, סימולציות והמחשה מקסימלית המותאמת לעולם התוכן של הצעירים. מבחן התוצאה מוכיח כי התכנים, הכלים, החוויות והתפיסות נחרטים בזיכרון ומאפשרים יישום והטמעה מידית ולאורך זמן, לכדי היכולת לשלוף את הכלים המעשיים ברגעי האמת גם שנים אחרי הסדנה (מגובה במחקרי אורך).

במסגרת הסדנה עוברים המשתתפים תהליך פיתוח אישי מקצועי, מעשיר, דינמי וחווייתי על ידי סגל בכיר ומנוסה, שבו הם לומדים בראש ובראשונה להכיר את עצמם: נקודות החוזק והחולשה שלהם, מה מעכב אותן ומה מניע ומקדם אותם ואת סביבתם ועוד. ליבת הסדנה וייחודיות השיטה - הם הכלים להתמודדות עם שינויים, ניהול משברים/קונפליקטים/מתחים ומניעת שחיקה. המשתתפים מגדירים לעצמם מטרות וחזון אישי ומתכננים כיצד להשיגם עם תוכנית פעולה מעשית ומדידה, לצד מיומנויות רכות וכלים נוספים שעיקרם הגברת מוטיבציה, חיזוק החוסן ומימוש הפוטנציאל האישי והקבוצתי. המשתתפים מקבלים כלים מעשיים כיצד ליישם בחייהם הפרטיים את העקרונות המנחים שמאפיינים את אותן אוכלוסיות שהצליחו באופן יוצא דופן בתחומן.