רצים ביחד 5 היא תכנית ייחודית ופורצת דרך לחיזוק החוסן האישי והמצוינות בשילוב ספורט עבור מורים המלמדים 5 יח' מתמטיקה. התכנית פותחה בשיתוף משרד החינוך וקרן טראמפ והיא רשומה במאגר התכניות של משרד החינוך ומוכרת לגמול השתלמות.

במסגרת התכנית ביקשנו להעניק למורים, מחוללי השינוי, גישה חדשנית בכל הקשור להובלת התלמידים להצלחה, למניעת נשר ושיפור הישגיהם של תלמידיהם. בשיאה של ההכשרה מרוץ משותף של מורים ותלמידים שיגיעו ביחד לקו הסיום.

למחזור השני דרושים מורים חדשניים, הישגיים בעלי רצון עז להרחיב את מנעד המיומנויות הרכות (מקצועי ואישי), עם פתיחות, ענווה, גמישות מחשבתית ומוכנות מנטלית ופיזית להשתתף במרוץ 5 ק"מ. להכשרה כלים חדשניים, טכניקות ומיומנויות להתמודדות עם אתגרים כמו: מה לעשות עם התלמידים שבאמצע השנה מוותרים? איך לחזק את העומדים לנשור ל 4 יחידות? איך לאפשר למי שרוצה ויכול/ה להצליח גם ב 5 יחידות?

החלה ההרשמה למחזור השני!! ההכשרה כרוכה בתהליך מיון והיא תחל בשנת תשע"ח. מיקום ותאריכים מדויקים ימסרו בתום הליך הרישום (תחילת חודש ספטמבר). התכנית צפויה להתחיל בחודש נובמבר 2017 ולהסתיים בחודש מרץ 2018.

ייחודיות השיטה בשילוב ייחודי בין ריצה ומתמטיקה וקיום מרוץ משותף של 5 ק"מ, של מורים יחד עם תלמידיהם. בתכנית מונגשות מיומנויות ועקרונות לחיזוק החוסן והמצוינות וכלים חדשניים לפדגוגיה מעודכנת של המאה ה-21 והתכנים מותאמים לעולם התוכן המתמטי. התכנית מאופיינת באקלים של יחידות מיוחדות ביניהם חיזוק גאוות היחידה, שייכות והביחד!

למה התכנית משלבת ריצה?!

הספורט מהווה תמצית של החיים עצמם כיוון שמכיל בתוכו את כל המאפיינים של המציאות שלנו רק בעוצמות ואינטנסיביות גבוהה יותר. ספורטאי שמעוניין לטפס בסולם ההצלחה צריך להפגין נחישות, חוסן מנטלי, יכולת להתמודד עם כישלונות ולימוד מתמשך, רק כך יוכל להתקדם ולהפוך לשחקן עילית. מצאנו שאלה שעוסקים בספורט הם אנשים מאוד ממושמעים שיודעים לפתח מחויבות ותקווה, שיודעים להתאושש מהר מרגעי קושי ומשבר ויש להם מסוגלות אישית גבוהה מהרגיל שניתן להעתיקה ולשכפלה לתחומים נוספים בחייהם ובכך להבטיח הצלחה גם שם.

חוסן הוגדר (2011) על ידי Brill & Sloan כיכולת להתמודד מחדש עם מכשולים אשר צמצמו את המחויבות וההנעה שלנו. מחקרם (2012) של Fletcher & Sarkar בדק כיצד חוסן מנטלי ומאפיינים פסיכולוגיים נוספים קשורים לביצועיהם של ספורטאי עילית אולימפיים מענפי ספורט שונים ומצא כי חוסן מנטלי, חשיבה חיובית, מוטיבציה גבוהה, בטחון עצמי, ריכוז ותמיכה חברתית נתפסת, הגנו על הספורטאים מפני גורמי לחץ פוטנציאלים היכולים להשפיע על ביצועיהם. פעילות ספורטיבית אינה רק נחלתם של ספורטאי העילית, כיוון שהיום ידוע כי פעילות ספורטיבית משפרת את הבריאות בכלל והבריאות הנפשית בפרט (Callaghan, 2004). נמצא כי פעילות ספורטיבית מקטינה חרדה, דיכאון, מצבי רוח שליליים ומשפרת בטחון עצמי ותפקודים מוחיים (קוגניטיביים). מחקר מ 2008 הראה כי פעילות ספורטיבית (אירובית/ריצה) משחררת כמויות גדולות של דופמין אשר משפר את מצב הרוח תוך תחושה של "High" ואופוריה. תחושות חיוביות אלו מגדילות את העמידות שלנו בפני מצבי לחץ וחרדה.

רוצה לדעת עוד?

מספרים מהמחזור הראשון של רצים ביחד 5 (2016-2017)

206 מורים בכל רחבי הארץ שנרשמו לתכנית
45 מורים שהתקבלו והשתתפו בתכנית, מורים מגוונים, צעירים/וותיקים, מורים אשר עשו הסבה ואנשי חינוך
30 שעות אקדמיות של השתלמות
38 בתי ספר שונים שהשתתפו בתכנית,מאילת עד נהריה. מהמגזר היהודי חילוני/דתי וערבי
כ 600 תלמידים נרשמו, התאמנו, הזיעו והשיגו בזעת אפם את חווית ההישג במרוץ
6 מנחים לתכנית
2 אנשי צוות פיתוח הדרכה ומדיה
1 מומחית פדגוגית מתמטית
1 מאמן כושר ייעודי לתכנית
3 התכנסויות של וועדת ההיגוי
2 שותפים מרכזיים (משרד החינוך וקרן טראמפ)
2 חוקרות מתמטיות
4 מוסדות להשכלה גבוהה שמעורבים במחקר האפקטיביות (מכון ויצמן, בית ברל, מכון מופת ומכון וינגייט)
3 ימי מיונים לתכנית
10 יועצים חיצוניים
1 מרתון תל אביב
5 ק"מ ריצה
 

רקע על עמותת דרייב

עמותת דרייב הינה ארגון א-פוליטי ללא כוונת רווח, שהוקם ע"י קבוצת מומחים (2010) במטרה להעניק לצעירים ולסביבתם – אנשי הסגל והחינוך, כלים ועקרונות שהוכחו כמחוללי הצלחה בעולם העסקים, האימון, המנהיגות והספורט. הכלים מבוססים על מחקר איכותני ויישומי של מומחים מובילים בתחומם.

אנו מאמינים שכל אחד ואחת יכול לממש את הפוטנציאל שלו. עם זאת, לא לכולם יש מספיק חוסן אישי, מוטיבציה ממוקדת וכוח רצון. חוסן אישי, כך עולה מהמחקר, הינו מרכיב הכרחי להצלחה, כמו גם העזה וכוח רצון. מסתבר שמה שבאמת מנבא הצלחה זו יכולתו של בן האדם לפתח מחויבות ותקווה. חוסן אישי זו היכולת של בן האדם לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפל. מדובר בחדשות מאוד טובות כיוון שעל זה ניתן להשפיע ואת זה ניתן לשנות ולשפר. מה שנותן תקווה וסיכוי לכל אלה שנתוני הפתיחה שלהם פחות טובים, שכן חוסן אישי, העזה, כוח רצון, תקווה ומחויבות מובילים למצוינות, והם תכונות נרכשות שאפשר ללמוד, לפתח ולתרגל.

לדרייב שותפים למעלה מ-100 מומחים, מנחים ומתנדבים הפועלים ברחבי הארץ יד ביד עם משרד החינוך, משרד הביטחון, מוסדות להשכלה גבוהה, אגודות ספורט ורשויות שונות. דרייב פועלת בעשרות בתי ספר, למעלה מ- 86 ערים ורשויות מקומיות ובבסיסי הדרכה מגוונים בצה”ל ובתוכניות מצוינות של מוסדות להשכלה גבוהה. עד היום נחשפו לשיטה אלפי תלמידים, חיילים, אנשי חינוך, מנהלים, הורים, מפקדים בכירים, סטודנטים וספורטאים.

אנשי דרייב רואים את החינוך בכלל ואת הצעירים בפרט כנושא החשוב ביותר להשקעה.

לפרטים נוספים על שיטת דרייב  ועמותת דרייב תוכלו למצוא באתר

רקע מורחב, סילבוס וביבליוגרפיה

Trifold01-02Trifold01-01

עמותת דרייב: 1-700-550809

לפרטים נוספים על התכנית
השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם.

עמותת דרייב: 1-700-550809

לפרטים נוספים על התכנית
השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם.

שם מלא:

אימייל:

טלפון: